Opigno course (8.x-1.3) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: On
id: Pada

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: True
id: Benar

en: Off
id: Matikan

en: Roles
id: Peran

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Anonymous
id: Anonim

en: Provider
id: Penyedia

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Finished
id: Selesai

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Admin
id: Administrator

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Media browser
id: Browser media

en: Asc
id: Urutan turun
