Opigno course (8.x-1.5) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: On
pt: Ligado

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Image
pt: Imagem

en: Name
pt: Nome

en: True
pt: Verdadeiro

en: Off
pt: Desligado

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Published
pt: Publicado

en: Success
pt: Sucesso

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Finished
pt: Concluído

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Member
pt: Membro

en: Admin
pt: Administrador

en: Course
pt: Curso

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Master
pt: Principal

en: Outsider
pt: Externo

en: Activate badge system for this course
pt: Activar o sistema de crachás para este curso

en: Media name
pt: Nome do Media

en: Content manager
pt: Gestor de conteúdos

en: Adds users to groups as members.
pt: Adicionar utilizadores aos membros do grupo

en: Statistics manager
pt: Gestor de estatísticas

en: Super administrator
pt: Super administrador

en: User manager
pt: Gestor de utilizador

en: Adds course feature to your Opigno instance.
pt: Adiciona característica de curso a sua instância de Opigno.

en: Course: Opigno Module Group
pt: Curso: Modulo de Grupo Opigno

en: Adds opigno module entity to groups .
pt: Adiciona a entidade do módulo opigno a grupos .

en: Course: Group membership
pt: Curso: Agrupar inscrições

en: Course manager
pt: Gestor do formações

en:  Media Browser Images (png)
pt:  Media Browser Imagens (png)
