Opigno course (8.x-1.6) - en to cy translation catalogue (14 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Reset
cy: Ailosod

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: True
cy: Gwir

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
