Opigno dashboard (3.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (48 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Save
de: Speichern

en: Help
de: Hilfe

en: remove
de: entfernen

en: Close
de: Schließen

en: Logout
de: Abmelden

en: Request new password
de: Neues Passwort anfordern

en: Contact settings
de: Kontakt-Einstellungen

en: Mandatory
de: Erforderlich

en: Available
de: Verfügbar

en: 1 new post | @count new posts
de[0]: 1 neuer Beitrag
de[1]: @count neue Beiträge

en: About
de: Über

en: Notification
de: Benachrichtigung

en: Profile settings
de: Profil-Einstellungen

en: close
de: Schließen

en: Dashboard settings
de: Dashboard-Einstellungen

en: Last 30 days
de: Die letzten 30 Tage

en: Trends
de: Trend

en: User statistics
de: Benutzerstatistiken

en: 1 column
de: 1 Spalte

en: 2 columns
de: 2 Spalten

en: 3 columns
de: 3 Spalten

en: Last 7 days
de: Letzte 7 Tage

en: Dashboard Blocks
de: Dasboard-Blöcke

en: Opigno dashboard
de: Opigno-Dashboard

en: Manage your dashboard
de: Persönliches Dashboard verwalten

en: 1/3-2/3 columns
de: 1/3-2/3 Spalten

en: Add blocks by dragging them below into the canvas
de: Block durch Ziehen auf die Fläche unten hinzufügen

en: Restore your dashboard to default:
de: Standardwerte des Dashboards wiederherstellen

en: Loading dashboard...
de: Lade Dashboard…

en: Theme selection
de: Theme-Auswahl

en: The dashboard blocks will be created under this theme. A region named 'content' is required.
de: Die Dashboard-Blöcke werden Innerhalb dieses Themes erstellt. Eine Region namens „Inhalt" ist erforderlich.

en: Default configuration settings
de: Standard-Konfigurationseinstellungen

en: Dashboard default settings
de: Standardeinstellungen für das Dashboard

en: Set dashboard default blocks
de: Dashboard-Standardblöcke festlegen

en: Restore all users dashboard to default configuration
de: Wiederherstellung der Standardkonfiguration für das Dashboard aller Benutzer

en: Access to dashboard management
de: Zugang zur Dashboard-Verwaltung

en: Manage dashboard settings
de: Dashboard-Einstellungen verwalten.

en: Is current user page
de: Ist die aktuelle Benutzerseite

en: Opigno™ is a Trademark of Connect-i Sàrl, based in Préverenges, Switzerland.
de: Opigno™ ist eine Marke von Connect-i Sàrl, mit Sitz in Préverenges, Schweiz.

en: For more information regarding Opigno™ please consult the website @link.
de: Weitere Informationen zu Opigno™ finden Sie auf der Website @link.

en: About Opigno block
de: Block - „Über Opigno“

en: Review Opigno
de: Opigno bewerten

en: Opigno Site header block
de: Block - „Opigno Kopfzeile“

en: About Opigno
de: Über Opigno

en: Your feed
de: Ihr Feed

en: 3/12-5/12-4/12 columns
de: 3/12-5/12-4/12 Spalten

en: Restore to default
de: Auf Standardwerte zurücksetzen
