Opigno forum (8.x-1.7) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Forum
fa: انجمن

en: Forums
fa: انجمن‌ها

en: Forum topic
fa: موضوع انجمن

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
fa: یک <em>موضوع انجمن</em>یک مبحث ادامه دار در یک انجمن را شروع می‌کند.

en: Forum navigation vocabulary
fa: لغتنامه پیمایش انجمن
