Opigno group manager (8.x-1.10) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Next
it: Successivo

en: delete
it: elimina

en: Manager
it: Gestore

en: edit
it: modifica

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: add
it: aggiungi

en: Conditions
it: Condizioni

en: module
it: modulo

en: update
it: aggiorna

en: Group manager
it: Gestore del gruppo

en: Duplicate
it: Duplicata

en: cancel
it: annulla

en: Mandatory
it: Obbligatorio

en: Publish
it: Pubblica

en: modules
it: moduli

en: close
it: chiudi

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: confirm
it: conferma
