Opigno group manager (8.x-1.11) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Next
pt: Seguinte

en: delete
pt: eliminar

en: Manager
pt: Gestor

en: edit
pt: editar

en: Export
pt: Exportar

en: Save
pt: Guardar

en: add
pt: adicionar

en: Conditions
pt: Condições

en: module
pt: módulo

en: Validate
pt: Validar

en: update
pt: atualizar

en: Group manager
pt: Gestor de grupo

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: cancel
pt: cancelar

en: Mandatory
pt: Obrigatório

en: Publish
pt: Publicar

en: modules
pt: módulos

en: close
pt: fechar

en: delete link
pt: apagar ligação

en: Course
pt: Curso

en: Status message
pt: Mensagem de estado

en: Score:
pt: Pontuação:

en: Add the group manager feature to the opigno instance.
pt: Adiciona característica de gestor de grupo a sua instância de Opigno

en: Opigno Group Content
pt: Conteúdo de grupo do Opigno

en: Opigno module
pt: Módulo Opigno

en: Instructor-Led Training
pt: Formação dada por formadores

en: add a link
pt: adicionar ligação

en: Add your first item
pt: Adicione o seu primeiro item

en: Click now on the two steps of your training to be linked in order to create the link
pt: Clique agora nas duas etapas da sua formação, para ser ligada, para criar a ligação
