Opigno Learning path (3.0.3) - en to id translation catalogue (78 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Next
id: Selanjutnya

en: Operations
id: Operasi

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: Send invitation
id: Kirim undangan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Request subscription
id: Minta berlangganan

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Categories
id: Kategori

en: Date
id: Tanggal

en: Image
id: Gambar

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: True
id: Benar

en: Catalog
id: Katalog

en: Modules
id: Modul

en: Manage
id: Kelola

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User
id: Pengguna

en: Continue
id: Lanjutkan

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Done
id: Selesai

en: Page title
id: Judul halaman

en: Block
id: Blok

en: Module
id: Modul

en: Off
id: Matikan

en: Custom
id: Tersuai

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Roles
id: Peran

en: Score
id: Skor

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Address
id: Alamat

en: Members
id: Anggota

en: Start
id: Mulai

en: Provider
id: Penyedia

en: Close
id: Tutup

en: Duration
id: Durasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Pending
id: Tertunda

en: Show
id: Tampilkan

en: Activity
id: Aktifitas

en: Blocked
id: Diblokir

en: Results
id: Hasil

en: Failed
id: Gagal

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Loading...
id: Memuat...

en: Finished
id: Selesai

en: Complete
id: Selesai

en: Group settings
id: Pengaturan grup

en: Apply
id: Terapkan

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Offset
id: Letak

en: Joined
id: Bergabung

en: Finish
id: Selesai

en: About
id: Tentang

en: Steps
id: Langkah-langkah

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Media browser
id: Browser media

en: Asc
id: Urutan turun

en: Hide lower priority columns
id: Menyembunyikan kolom prioritas yang lebih rendah

en: Media name
id: Nama media
