Opigno Learning path (3.1.0) - en to ku translation catalogue (32 entries)

en: Next
ku: دواتر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Type
ku: جۆر

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Action
ku: کردار

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Categories
ku: هاوپۆلەکان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Category
ku: پۆل

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Modules
ku: مۆدیولەکان

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Continue
ku: بەردەوام بە

en: Active
ku: چالاکە

en: Done
ku: تەواوبوو

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Global settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Authored by
ku: بڵاوکراوەتەوە لەلایەن

en: Forum
ku: مەکۆ

en: Show
ku: پیشانبدە

en: Blocked
ku: بلۆککراوە

en: Results
ku: ئه‌نجامەکان

en: Finished
ku: ته‌واوبوو

en: Publish
ku: بڵاوبکەوە

en: Unpublish
ku: بڵاو نه‌کراوه‌

en: Hide
ku: بشارەوە

en: About
ku: دەربارە
