Opigno Learning path (3.1.2) - en to ar translation catalogue (76 entries)

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Send invitation
ar: أرسل الدعوة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Action
ar: إجراء

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Back
ar: رجوع

en: True
ar: صحيح

en: Modules
ar: الوحدات

en: Manage
ar: تسيير

en: User Name
ar: اسم المستخدم

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Done
ar: تمّ

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: Module
ar: الوحدة

en: Off
ar: إيقاف

en: Custom
ar: مخصص

en: Visibility
ar: الرؤية

en: Roles
ar: الأدوار

en: Score
ar: الدرجة

en: Published
ar: منشور

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: Start
ar: البداية

en: Forum
ar: المنتدى

en: Provider
ar: المزود

en: Close
ar: إغلاق

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Pending
ar: معلّق

en: Show
ar: عرض

en: Activity
ar: النشاط

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Results
ar: النتائج

en: Failed
ar: فشل

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Loading...
ar: تحميل...

en: Finished
ar: اكتمل

en: Complete
ar: تام

en: Apply
ar: تطبيق

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Hide
ar: إخفاء

en: Passed
ar: نجح

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Finish
ar: إنهاء

en: About
ar: حول

en: Steps
ar: خطوات

en: - All -
ar: - الكل -

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
