Opigno Learning path (3.1.2) - en to bn translation catalogue (31 entries)

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Block
bn: ব্লক

en: Module
bn: মডিউল

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Forum
bn: ফোরাম

en: Show
bn: দেখাও

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Finished
bn: সম্পাদিত

en: Hide
bn: লুকাও

en: About
bn: সম্পর্কে
