Opigno Learning path (8.x-1.10) - en to kn translation catalogue (67 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Send invitation
kn: ಆಹ್ವಾನವನ್ನು ಕಳುಹಿಸು

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: True
kn: ನಿಜ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: User Name
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಹೆಸರು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Email Address
kn: ಇಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Forum
kn: ಫಾರಮ್

en: Last
kn: ಕೊನೆಯ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Folder
kn: ಹೊಸ ಕಡತಕೋಶ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: First
kn: ಮೊದಲ

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: details
kn: ವಿವರಗಳು

en: Finished
kn: ಮುಗಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Sort
kn: ವಿಂಗಡಿಸು

en: Finish
kn: ಮುಗಿಸು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ

en: In progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ

en: close
kn: ಮುಚ್ಚು
