Opigno Learning path (8.x-1.13) - en to ro translation catalogue (149 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Group
ro: Grup

en: Send invitation
ro: Trimite invitație

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: none
ro: nimic

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: True
ro: Adevărat

en: Add
ro: Adaugă

en: Length
ro: Lungime

en: Modules
ro: Module

en: Manage
ro: Administrați

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Block
ro: Bloc

en: Module
ro: Modul

en: Off
ro: Oprit

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Roles
ro: Roluri

en: Score
ro: Scor

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Global settings
ro: Setări generale

en: Authored by
ro: Autor

en: Details
ro: Detalii

en: Add to cart
ro: Adaugă în coş

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Members
ro: Membri

en: Last
ro: Ultimul

en: Provider
ro: Furnizor

en: Duration
ro: Durată

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Pending
ro: În așteptare

en: Show
ro: Arată

en: First
ro: Primul

en: Blocked
ro: Blocat

en: Results
ro: Rezultate

en: Failed
ro: Eșuat

en: details
ro: detalii

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Finished
ro: Finalizat

en: Apply
ro: Aplică

en: Information
ro: Informații

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: Hide
ro: Ascunde

en: Participants
ro: Participanţi

en: Passed
ro: Promovat

en: Sort
ro: Sortare

en: Offset
ro: Decalaj

en: Joined
ro: Înscris

en: About
ro: Despre

en: Started
ro: Început

en: Progress status
ro: Stadiul curent

en: Steps
ro: Pași

en: Activities
ro: Activități

en: Show details
ro: Arată detalii

en: done
ro: gata

en: Upload a new image
ro: Încarcă o nouă imagine

en: In progress
ro: În desfășurare

en: Created by
ro: Creat de

en: close
ro: închide

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: Media browser
ro: Browser media

en: Certificate
ro: Diploma

en: Select image
ro: Alege imagine

en: Learn more
ro: Află mai multe

en: Group content
ro: Conținutul grupului

en: Group content type
ro: Tip de conținut de grup

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Manage categories
ro: Gestionați categoriile

en: Overall settings
ro: Setări generale

en: Training catalogue
ro: Catalog de cursuri

en: Manage activities
ro: Gestionați activitățile

en: Completed on @date
ro: Finalizat în @date

en: Open date
ro: Dată de deschidere

en: Hide lower priority columns
ro: Ascundeți coloanele cu prioritate mai mică

en: Media name
ro: Nume media

en: Select entities
ro: Selectați entități

en: Collaborative Workspace
ro: Spațiul de lucru colaborativ

en: No members available.
ro: Nu există membri disponibili.

en: {{ arguments.gid|placeholder }} members
ro: {{ arguments.gid|placeholder }} membri

en: My trainings
ro: Cursurile mele de formare

en: Latest active trainings
ro: Ultimele training-uri active

en: Hide for anonymous users
ro: Ascunde pentru utilizatorii anonimi

en: Requires validation
ro: Necesită verificare

en: Membership relation
ro: Relația de apartenență

en: Learning Path
ro: Calea de învățare

en: Opigno package settings.
ro: Setările pachetului Opigno.

en: Manage group content in any group
ro: Gestionați conținutul grupului în orice grup

en: Manage group members in any group
ro: Gestionați membrii grupului din orice grup

en: Training Content
ro: Conținut training

en: Learning Path Content
ro: Conținutul traseului de învățare

en: Learning Path Link
ro: Legătura căii de învățare

en: Creation datetime
ro: Data creării

en: Learning Path Result
ro: Rezultatul parcursului de învățare

en: Latest Activity
ro: Cea mai recentă activitate

en: All trainings
ro: Toate cursurile de formare

en: Enable Forum
ro: Activează Forumul

en: - Any -|All Categories
ro: - Oricare -|Toate categoriile

en: basic_html
ro: HTML de bază

en: Manage modules
ro: Gestionați modulele

en: Opigno Group Members
ro: Membrii grupului Opigno

en: {{ label }} in {{ label_1 }}
ro: {{ label }} în{{ label_1 }}

en: Pending Memberships
ro: Membri în așteptare

en: Opigno training catalogue
ro: Catalogul de formare Opigno

en: Media Entity Browser (groups)
ro: Browser de entități media (grupuri)

en: Select an existing image
ro: Alege o imagine existentă

en: Media Browser Images
ro: Imagini din browser-ul media

en: Learning path
ro: Calea de învățare

en: Guided Navigation
ro: Navigare ghidată

en: Module availability
ro: Disponibilitatea modulului

en: Module availability ID
ro: ID-ul disponibilității modulului

en: Learning Path Module Availability
ro: Disponibilitatea modulelor de parcurs de învățare

en: Opigno Group Members Table
ro: Tabelul membrilor grupului Opigno

en: Certificate expiration date
ro: Data de expirare a certificatului

en: Bypass group validation requirement
ro: Ocoliți cerința de validare a grupului

en: User Learning Path status
ro: Starea traseului de învățare a utilizatorului

en: User Learning Path status relation
ro: Relația de stare a traseului de învățare a utilizatorului

en: Create an account and subscribe
ro: Creați un cont și abonați-vă
