Opigno Learning path (8.x-1.14) - en to jv translation catalogue (48 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Next
jv: Sakterusé

en: Operations
jv: Operasi

en: Group
jv: Grup

en: Subject
jv: Subyek

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Image
jv: Gambar

en: none
jv: ora ana

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: True
jv: Bener

en: Add
jv: Tambah

en: Modules
jv: Modul

en: User
jv: Panganggo

en: Continue
jv: Lanjutna

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Block
jv: Blok

en: Module
jv: Modul

en: Visibility
jv: Sing dikétokne

en: Roles
jv: Parāgā

en: Score
jv: Skor

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Global settings
jv: Sétingan global

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Details
jv: Lengkapé

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Show
jv: Kétoknā

en: Blocked
jv: Ditolak

en: Results
jv: Kasilé

en: details
jv: detil

en: Finished
jv: Wis rampung

en: Hide
jv: Umpetaké

en: Sort
jv: Urutna

en: Joined
jv: Nggabung

en: About
jv: Ngenani

en: done
jv: rampung

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Asc
jv: Urut Maju
