Opigno Learning path (8.x-1.15) - en to is translation catalogue (67 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Group
is: Hópur

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: site name
is: nafn á vef

en: Image
is: Mynd

en: none
is: engin

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: True
is: Rétt

en: Add
is: Bæta við

en: Length
is: Lengd

en: Modules
is: Einingar

en: Manage
is: Stjórnun

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Continue
is: Halda áfram

en: Email Address
is: Netfang

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Block
is: Blokk

en: Module
is: Eining

en: Off
is: Af

en: Visibility
is: Sýnileiki

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Authored by
is: Höfundur

en: Details
is: Nánar

en: Add to cart
is: Setja í körfu

en: State
is: Fylki

en: Members
is: Meðlimir

en: Start
is: Hefst

en: Last
is: Síðasta

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: Show
is: Sýna

en: First
is: Fyrsta

en: Blocked
is: Óvirkur

en: Results
is: Niðurstöður

en: details
is: nánar

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Loading...
is: Hleð...

en: Finished
is: Lokið

en: Apply
is: Virkja

en: Information
is: Upplýsingar

en: Hide
is: Fela

en: Sort
is: Raða

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis
