Opigno Learning path (8.x-1.9) - en to ur translation catalogue (38 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Next
ur: اگلا

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Private
ur: نجی

en: Group
ur: گروپ

en: Subject
ur: موضوع

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Public
ur: عوامی

en: On
ur: آن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Date
ur: تاریخ

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Image
ur: تصویر

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: True
ur: صحیح

en: Add
ur: شامل کریں

en: Length
ur: لمبائی

en: Modules
ur: موڈیولز

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: ID
ur: شناخت

en: Block
ur: بلاک

en: Filter
ur: فلٹر

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Finished
ur: ختم شد

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
