Opigno LMS (3.0.0) - en to ar translation catalogue (44 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Help
ar: المساعدة

en: Audio
ar: الصوت

en: Menu
ar: القائمة

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: User
ar: المستخدم

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: Off
ar: إيقاف

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Last access
ar: آخر وصول

en: Desc
ar: تنازلي

en: Calendar
ar: التقويم

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Tools
ar: الأدوات

en: Recent comments
ar: أحدث التعليقات

en: Clear cache
ar: مسح ذاكرة التخزين المؤقت

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Your message has been sent.
ar: أُرسلت رسالتك.

en: Video
ar: فيديو

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Administrator
ar: مدير

en: No comments available.
ar: لا تعليقات.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ar: تحسب فترة وجود المستخدم عالخط منذ آخر عرض لصفحة.

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Compact
ar: المدمج

en: Who's new
ar: المستخدمون الجدد

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Who's online
ar: المتصلون الأن

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: A locally hosted audio file.
ar: ملف صوتي مستضاف محلياً (داخلياً)

en: A locally hosted video file.
ar: ملف فيديو مستضاف محلياً (داخلياً)
