Opigno LMS (8.x-1.0-beta3) - en to fi translation catalogue (143 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: File
fi: Tiedosto

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Use count
fi: Käyttömäärä

en: Image
fi: Kuva

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Help
fi: Ohje

en: Catalog
fi: Tuoteluettelo

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Upload
fi: Siirrä

en: Picture
fi: Kuva

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Files
fi: Tiedostot

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Private messages
fi: Yksityisviestit

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Members
fi: Jäsenet

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Role
fi: Rooli

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Last
fi: Viimeinen

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Tools
fi: Työkalut

en: Duration
fi: Kesto

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Group members
fi: Ryhmien jäsenyydet

en: Messages
fi: Viestit

en: Token
fi: Muuttuja

en: Member for
fi: Käyttäjä jo

en: First
fi: Ensimmäinen

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Slide
fi: Liu'uta

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Edit member
fi: Muokkaa jäsentä

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Apply
fi: Käytä

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Used in
fi: Käytetään

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Subgroups
fi: Aliryhmät

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
fi: Sen jäkeen kun käyttäjä viimeksi latasi sivun, hänen katsotaan olevan paikalla vielä näin kauan

en: Sort
fi: Järjestä

en: Joined
fi: Liittyi

en: Fid
fi: FId

en: Member
fi: Jäsen

en: Block type
fi: Lohkon tyyppi

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Delete relation
fi: Hylkää suhde

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Permanent
fi: Pysyvä

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: No files available.
fi: Tiedostoja ei ole saatavilla.

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: MIME type
fi: MIME tyyppi

en: Upload date
fi: Latauspäivämäärä

en: File upload
fi: Tiedoston lataus

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Who's new
fi: Uudet käyttäjät

en: Who's online
fi: Paikalla olevat käyttäjät

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: No front page content has been created yet.
fi: Etusivun sisältöä ei ole vielä luotu.

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Select any filter and click on Apply to see results
fi: Valitse mikä tahansa suodatin ja klikkaa Suorita nähdäksesi tulokset

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Master
fi: Isäntä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Remove member
fi: Poista jäsen

en: Custom block library
fi: Kustomoitujen lohkojen kirjasto

en: Registering module
fi: Käytön kirjannut moduuli

en: File usage
fi: Tiedoston käyttö

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: All content promoted to the front page.
fi: Kaikki etusivulle nostettu sisältö.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
fi: Näyttää listan sivuston uusimmista käyttäjätileistä.

en: Who's online block
fi: Kuka on paikalla -lohko

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
fi: Näyttää viimeksi aktiivisina olleiden käyttäjien käyttäjätunnukset ja aktiivisten käyttäjien kokonaismäärän.

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää

en: A list of new users
fi: Lista uusista käyttäjistä

en: There are currently @total users online.
fi: Tällä hetkellä @total käyttäjää on online.

en: There are currently 0 users online.
fi: Tällä hetkellä 0 käyttäjää on online.

en: A list of users that are currently logged in.
fi: Lista käyttäjistä jotka ovat online.

en: A locally hosted audio file.
fi: Paikallisesti palveltava äänitiedosto.

en: A locally hosted video file.
fi: Paikallisesti palveltava videotiedosto.
