Opigno messaging (3.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Subject
id: Judul

en: On
id: Pada

en: view
id: tampilan

en: Message
id: Pesan

en: Image
id: Gambar

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Picture
id: Foto

en: All
id: Semua

en: Off
id: Matikan

en: Send
id: Kirim

en: Close
id: Tutup

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
