Opigno messaging (3.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: Subject
hi: विषय

en: On
hi: चालू

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Image
hi: चित्र

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Picture
hi: चित्र

en: All
hi: सभी

en: Off
hi: बंद

en: Send
hi: भेजें

en: Desc
hi: अवरोही

en: Close
hi: बंद करे

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: About
hi: के बारे में

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
