Opigno migration (3.0.0) - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Type
cy: Math

en: Language
cy: Iaith

en: File path
cy: Llwybr ffeil

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Weight
cy: Pwysau

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Picture
cy: Darlun

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Signature
cy: Llofnod

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Sticky at top of lists
cy: Yn ludiog ar frig y rhestr

en: File ID
cy: ID ffeil

en: File name
cy: Enw ffeil

en: Create new revision
cy: Creu adolygiad newydd

en: Timezone
cy: Cylchfa Amser

en: The comment body.
cy: Corff y sylw

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
cy: Math o hierarchaeth a ganiateir o fewn geirfa. (0= wedi ei anablu, 1 =sengl, 2 = lluosog)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
cy: Pwysau'r gerifa i'w gymharu i eirfaoedd eraill.
