Opigno migration (3.1.0) - en to ro translation catalogue (70 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: Type
ro: Tip

en: Language
ro: Limba

en: File path
ro: Cale fișier

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Picture
ro: Imagine

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Signature
ro: Semnătura

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: File ID
ro: ID-ul fișierului

en: File name
ro: Numele fișierului

en: User data
ro: Datele utilizatorului

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Timezone
ro: Fus orar

en: Created timestamp
ro: Amprenta de timp a creării

en: The comment body.
ro: Corpul comentariului.

en: The name of the term.
ro: Numele termenului.

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
ro: Tipul ierarhiei permise în cadrul vocabularului. (0 = disabled, 1 = singur, 2 = multiplu)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
ro: Greutatea vocabularului în relație cu alte vocabulare.

en: Public files
ro: Fișiere publice

en: Last access timestamp
ro: Amprenta de timp a ultimului acces

en: Last login timestamp
ro: Amprenta de timp a ultimei autentificări

en: Vocabulary machine name
ro: Numele de mașină al vocabularului

en: The author's host name.
ro: Numele serverului gazda al autorului.

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
ro: Starea publicării unui comentariu. (0 = Publicat, 1 = Nepublicat)

en: Language (fr, en, ...)
ro: Limba (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
ro: Amprenta de timp a modificării

en: The translation set id for this node
ro: Id-ul setului de traduceri pentru acest nod

en: Registered timestamp
ro: Amprentă de timp înregistrată

en: Signature format
ro: Format semnătură

en: Init
ro: Inițializează

en: The term ID.
ro: ID-ul termenului.

en: Comment ID.
ro: ID-ul comentariului.

en: Parent comment ID. If set to 0, this comment is not a reply to an existing comment.
ro: ID-ul comentariului părinte. Dacă este 0, acest comentariu nu este un răspuns la un comentariu existent.

en: The {node}.nid to which this comment is a reply.
ro: {node}.nid la care acest comentariu este un răspuns.

en: The {users}.uid who authored the comment. If set to 0, this comment was created by an anonymous user.
ro: {users}.uid care a publicat comentariul. Dacă este setat la 0, acest comentariu a fost creat de un utilizator anonim.

en: The comment title.
ro: Titlul comentariului.

en: The {filter_formats}.format of the comment body.
ro: {filter_formats}.format al corpului comentariului.

en: The vancode representation of the comment's place in a thread.
ro: Reprezentarea vancode a unui comentariu într-un șir de comentarii.

en: The comment author's name. Uses {users}.name if the user is logged in, otherwise uses the value typed into the comment form.
ro: Numele autorului comentariului. Utilizați {users}.name dacă utilizatorul este logat, în caz contrar folosiți valoarea tastată în formularul comentariului.

en: The comment author's home page address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
ro: Adresa paginii principale a autorului comentariului de pe formularul acestuia, dacă utilizatorul este anonim și setarea 'Utilizatorii anonimi pot/trebuie să părăsească datele lor de contact' este activată.

en: The {node}.type to which this comment is a reply.
ro: {node}.type la care acest comentariu este un răspuns.

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
ro: {users}.uid-ul celui care a adăugat fișierul. Dacă e setat 0, acest fișier a fost adăugat de către un utilizator anonim.

en: The published status of a file.
ro: Statusul "publicat" al unui fișier.

en: The time that the file was added.
ro: Momentul în care fișierul a fost adăugat.

en: Existing term VID
ro: VID-ul termenului existent

en: The term description.
ro: Descrierea termenului.

en: The Drupal term IDs of the term's parents.
ro: ID-urile termenului Drupal a părinților termenului.

en: The vocabulary ID.
ro: ID-ul vocabularului.

en: The name of the vocabulary.
ro: Numele vocabularului.

en: The description of the vocabulary.
ro: Descrierea vocabularului.

en: The comment author's email address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
ro: Adresa de email a autorului comentariului de pe formularul acestuia, dacă utilizatorul este anonim și setarea 'Utilizatorii anonimi pot/trebuie să părăsească datele lor de contact' este activată.

en: The timestamp the latest revision of this node was created.
ro: Amprenta de timp la care a fost creată ultima revizie pentru acest nod.

en: Node authored by (uid)
ro: Nod autorizat de (uid)

en: Revision authored by (uid)
ro: Revizie autorizată de (uid)

en: The time that the comment was created, as a Unix timestamp.
ro: Momentul în care comentariul a fost creat, ca și o amprentă de timp Unix.

en: The time that the comment was edited by its author, as a Unix timestamp.
ro: Momentul în care comentariul a fost editat de autorul său, ca și o amprentă de timp Unix.

en: Format of the term description.
ro: Formatul descrierii termenului.

en: Module responsible for the vocabulary.
ro: Modul responsabil pentru vocabular.

en: Unique machine name of the vocabulary.
ro: Nume de mașină unic pentru vocabular.

en: File MIME Type
ro: Tipul MIME al fișierului

en: Running upgrade
ro: Rulare actualizare
