Opigno module (3.0.0-beta2) - en to is translation catalogue (60 entries)

en: Next
is: Næsta

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Groups
is: Hópar

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Action
is: Aðgerð

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Back
is: Til baka

en: Label
is: Merking

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: View
is: Skoða

en: link
is: hlekkur

en: ID
is: Kenni

en: Upload
is: Hlaða upp

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Question
is: Spurning

en: Answer
is: Svar

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Module
is: Eining

en: Published
is: Birt

en: Revisions
is: Útgáfur

en: N/A
is: Á ekki við

en: Authored by
is: Höfundur

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Owner
is: Eigandi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Choice
is: Valkostur

en: Results
is: Niðurstöður

en: Revision
is: Útgáfa

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Finished
is: Lokið

en: Questions
is: Spurningar

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis
