Opigno module (3.0.0) - en to id translation catalogue (95 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Groups
id: Grup-grup

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: Date
id: Tanggal

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Back
id: Kembali

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Default
id: Bawaan

en: Summary
id: Ringkasan

en: View
id: Lihat

en: link
id: tautan

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Question
id: Pertanyaan

en: Answer
id: Jawab

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Module
id: Modul

en: Score
id: Skor

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Group ID
id: ID Grup

en: Revisions
id: Revisi

en: N/A
id: T/T

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Owner
id: Pemilik

en: Class
id: Kelas

en: Provider
id: Penyedia

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Result
id: Hasil

en: Manual
id: Petunjuk

en: Activity
id: Aktifitas

en: Revert
id: Kembali

en: Choice
id: Pilihan

en: Reference
id: Referensi

en: Results
id: Hasil

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Automatic
id: Otomatis

en: Finished
id: Selesai

en: Questions
id: Soal

en: Apply
id: Terapkan

en: Select
id: Pilih

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Package
id: Paket

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: pixels
id: piksel

en: Uses
id: Penggunaan

en: Default image
id: Gambar bawaan

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: File upload
id: Unggah File

en: Backwards navigation
id: Navigasi kembali

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Max score
id: Skor maksimal

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Are you sure you want to revert the revision?
id: Apakah Anda yakin ingin mengembalikan revisi?

en: Are you sure you want to delete the revision?
id: Apakah Anda yakin ingin menghapus revisi?

en: Media browser
id: Browser media

en: Asc
id: Urutan turun

en: @date by @username
id: @date oleh @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
id: Apakah Anda yakin ingin mengembalikan terjemahan @language ke revisi dari %revision-date?

en: Revert content shared among translations
id: Mengembalikan konten yang dibagikan di antara terjemahan

en: Media name
id: Nama media
