Opigno module (3.2.7) - en to ro translation catalogue (183 entries)

en: Next
ro: Următor

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Label
ro: Etichetă

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: View
ro: Afișează

en: Created
ro: Creat

en: Question
ro: Întrebare

en: Answer
ro: Răspuns

en: All
ro: Toate

en: Module
ro: Modul

en: Score
ro: Scor

en: Revisions
ro: Revizii

en: N/A
ro: N/D

en: Authored by
ro: Autor

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Class
ro: Clasă

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Result
ro: Rezultat

en: Activity
ro: Activitate

en: Revert
ro: Revenire

en: Choice
ro: Opțiune

en: Reference
ro: Referință

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Automatic
ro: Automat

en: Processing
ro: În procesare

en: Finished
ro: Finalizat

en: Questions
ro: Întrebări

en: Select
ro: Alege

en: The update has encountered an error.
ro: Actualizarea a întâmpinat o eroare.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ro[0]: 1 obiect a fost procesat cu succes:
ro[1]: @count obiecte au fost procesate cu succes:
ro[2]: @count de obiecte au fost procesate cu succes:

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: Package
ro: Pachet

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Started
ro: Început

en: Activities
ro: Activități

en: pixels
ro: pixeli

en: Uses
ro: Folosește

en: Default image
ro: Imagine implicită

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Modules list
ro: Lista de module

en: Backwards navigation
ro: Navigare înapoi

en: Maximum Score
ro: Scorul maxim

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: An error occurred and processing did not complete.
ro: A apărut o eroare și procesarea nu a fost finalizată.

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Last activity
ro: Ultima activitate

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Activity ID
ro: ID Activitate

en: Upload a new file
ro: Încarcă un fișier nou

en: Allowed number of attempts
ro: Numărul permis de încercări

en: Display allowed number of attempts
ro: Afișează numărul permis de încercări

en: Module settings
ro: Setările modulului

en: Skill
ro: Abilitate

en: Skills
ro: Competențe

en: Restart
ro: Reporniți

en: Activity type
ro: Tipul de activitate

en: Create new activity
ro: Creează activitate nouă

en: Activity types
ro: Tipuri de activități

en: Manage activities
ro: Gestionați activitățile

en: Allow resume
ro: Permite CV

en: <strong>Random order</strong> - all questions display in random order
ro: <strong>Ordine aleatorie</strong> - toate întrebările sunt afișate în ordine aleatorie

en: Store results
ro: Stocați rezultatele

en: Open date
ro: Dată de deschidere

en: Answer type
ro: Tipul de răspuns

en: Answer types
ro: Tipuri de răspunsuri

en: Badge criteria
ro: Criteriile insignei

en: Badge description
ro: Descrierea insignei

en: Badge image
ro: Imaginea insignei

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri

en: Select entities
ro: Selectați entități

en: List Activity entities
ro: Lista entităților de activitate

en: Create new Activity entities
ro: Creați noi entități de activitate

en: Administer Activity entities
ro: Administrarea entităților de activitate

en: Delete Activity entities
ro: Ștergeți entitățile de activitate

en: Edit Activity entities
ro: Editați entitățile de activitate

en: View unpublished Activity entities
ro: Vedeți entitățile de activitate nepublicate

en: Opigno module
ro: Modul Opigno

en: Add Activity type
ro: Adăugați tipul de activitate

en: Activities list
ro: Lista de activități

en: Answers list
ro: Lista de răspunsuri

en: User module status list
ro: Lista de stare a modulelor de utilizator

en: User module status settings
ro: Setări privind starea modulului de utilizator

en: Score modules
ro: Module de punctare

en: Opigno Module
ro: Modul Opigno

en: Configure Module entity
ro: Configurarea entității Modul

en: List Module entities
ro: Lista entităților din Modul

en: List Activity type (bundles)
ro: Listă Tip de activitate (pachete)

en: List Answer types
ro: Listă Tipuri de răspunsuri

en: List Answer entities
ro: Lista entităților de răspuns

en: List User module status entities
ro: Lista entităților de stare a modulului de utilizator

en: Configure User module status entities
ro: Configurați entitățile de stare ale modulului de utilizator

en: Create new Module entities
ro: Creați noi entități Module

en: Administer Module entities
ro: Administrați entitățile Modulului

en: Delete Module entities
ro: Ștergeți entitățile din modul

en: Edit Module entities
ro: Editați entitățile Modulului

en: Access the Module overview page
ro: Accesați pagina de prezentare generală a modulului

en: View published Module entities
ro: Vizualizați entitățile Modul publicate

en: View unpublished Module entities
ro: Vedeți entitățile nepublicate ale Modulului

en: Score unevaluated entities
ro: Punctați entitățile neevaluate

en: Take module entities
ro: Luați entitățile modulului

en: View own module results
ro: Vizualizați propriile rezultate ale modulelor

en: View module results
ro: Vizualizați rezultatele modulului

en: Access the Activity overview page
ro: Accesați pagina Prezentare generală a activității

en: View published Activity entities
ro: Vizualizați entitățile de activitate publicate

en: Create new Answer entities
ro: Creați noi entități de răspuns

en: Administer Answer entities
ro: Administrați entitățile de răspuns

en: Delete Answer entities
ro: Ștergeți entitățile de răspuns

en: Edit Answer entities
ro: Editați entitățile de răspuns

en: Access the Answer overview page
ro: Accesați pagina de prezentare generală a răspunsurilor

en: View published Answer entities
ro: Vizualizați entitățile Răspuns publicat

en: View unpublished Answer entities
ro: Vedeți entitățile de răspuns nepublicate

en: View all Answer revisions
ro: Vedeți toate revizuirile Răspunsurilor

en: Revert all Answer revisions
ro: Anulați toate revizuirile Răspuns

en: Create new User module status entities
ro: Creați noi entități de stare modul utilizator

en: Administer User module status entities
ro: Administrați entitățile de stare al modulului utilizator

en: Delete User module status entities
ro: Ștergeți entitățile de stare modul utilizator

en: Edit User module status entities
ro: Editați entitățile de stare al modulului utilizator

en: Access the User module status overview page
ro: Accesați pagina de prezentare generală a stării modulului utilizator

en: View published User module status entities
ro: Vizualizați entitățile publicate privind starea modulului utilizator

en: View unpublished User module status entities
ro: Vizualizați entitățile de stare ale modulelor Utilizator nepublicate

en: Module ID
ro: ID-ul modulului

en: Evaluation status
ro: Statusul evaluării

en: User Module status
ro: Starea modulului utilizator

en: Random activity score
ro: Scorul de activitate aleatoriu

en: Randomize activities
ro: Randomizați activități

en: Given answer count
ro: Numărul de răspunsuri oferite

en: Total questions count
ro: Numărul total de întrebări

en: Pass Percent
ro: Procesul de promovare

en: Current activity
ro: Activitatea curentă

en: User module status
ro: Starea modulului de utilizator

en: Number of random activities
ro: Numărul de activități aleatorii

en: Do not display results at the end of the module
ro: Nu afișați rezultatele la sfârșitul modulului

en: Activate badge system for this module
ro: Activați sistemul de insigne pentru acest modul

en: Manually score activities
ro: Punctarea manuală a activităților

en: Opigno video (either external or internal) activity type
ro: Tipul de activitate Opigno video (extern sau intern)

en: <strong>Random activities</strong> - specific number of activities are drawn randomly from this module's pool of questions
ro: <strong>Activități aleatorii</strong> - un anumit număr de activități sunt extrase aleatoriu din lista de întrebări al acestui modul.

en: Media Entity Browser File(PDF)
ro: Fișier Media Entity Browser (PDF)

en: Select an existing file
ro: Alege un fișier existent

en: Learning path
ro: Calea de învățare

en: Score not evaluated modules
ro: Module neevaluate

en: Activate skills system for this module
ro: Activați sistemul de Abilități pentru acest modul

en: Target skill
ro: Ținta abilității

en: Usage of activity
ro: Utilizarea activității

en: Skills mode
ro: Modul abilităților

en: Use all suitable activities from Opigno system
ro: Utilizați toate activitățile adecvate din sistemul Opigno

en: Level of skill
ro: Nivelul de abilitate

en: Skill level
ro: Nivelul abilității

en: Manage skills
ro: Gestionați competențele

en: Module availability
ro: Disponibilitatea modulului

en: Import Training
ro: Importă curs de formare

en: Import Course
ro: Importă curs

en: Opigno H5P settings
ro: Setări Opigno H5P

en: Opigno H5P settings.
ro: Setări Opigno H5P.

en: Score activity
ro: Punctaj activitate
