Opigno module (8.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (128 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Actions
nl: Acties

en: Description
nl: Beschrijving

en: Action
nl: Actie

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Back
nl: Terug

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: Default
nl: Standaard

en: Summary
nl: Samenvatting

en: View
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Question
nl: Vraag

en: Answer
nl: Antwoord

en: All
nl: Alle

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Revisions
nl: Revisies

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Result
nl: Resultaat

en: Manual
nl: Handmatig

en: Activity
nl: Activiteit

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Choice
nl: Keuze

en: Slide
nl: Schuiven

en: Reference
nl: Referentie

en: Results
nl: Resultaten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Finished
nl: Voltooid

en: Apply
nl: Toepassen

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Package
nl: Pakket

en: Module name
nl: Modulenaam

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Started
nl: Gestart

en: Activities
nl: Activiteiten

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Default image
nl: Standaardafbeelding

en: Delete all revisions
nl: Alle revisies verwijderen

en: File upload
nl: Bestandsupload

en: Modules list
nl: Moduleslijst

en: Backwards navigation
nl: Achterwaartse navigatie

en: Availability options
nl: Beschikbaarheidsopties

en: Correct answer
nl: Correct antwoord

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Last activity
nl: Laatste activiteit

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Random order
nl: Willekeurige volgorde

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Activity ID
nl: Activiteit-ID

en: Max score
nl: Maximumscore

en: Revision log message
nl: Logbericht van revisie

en: The best
nl: De beste

en: The newest
nl: De nieuwste

en: Evaluated
nl: Beoordeeld

en: No randomization
nl: Niet willekeurig

en: Multiple takes
nl: Meerdere afnames

en: Upload a new file
nl: Upload een nieuw bestand

en: Media browser
nl: Mediabrowser

en: Taking options
nl: Afname-opties

en: Allowed number of attempts
nl: Aantal toegestane pogingen

en: Display allowed number of attempts
nl: Aantal toegestane pogingen weergeven

en: Module settings
nl: Module-instellingen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Add Activity
nl: Activiteit toevoegen

en: Answer ID
nl: Antwoord-ID

en: Your answer
nl: Uw antwoord

en: Revision user
nl: Versie gebruiker

en: Briefly describe the changes you have made.
nl: Beschrijf de wijzigingen die u heeft aangebracht in het kort.

en: Interactive content
nl: Interactieve inhoud

en: The time that the current revision was created.
nl: Het tijdstip waarop de huidige revisie is aangemaakt.

en: The user ID of the author of the current revision.
nl: Gebruikers ID van de auteur van de huidige versie.

en: Manage activities
nl: Activiteiten beheren

en: Github page
nl: Github-pagina

en: Open date
nl: Openingsdatum

en: Close date
nl: Sluitingsdatum

en: Answer type
nl: Antwoordtype

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de vertaling in het @language wilt terugzetten naar de versie van %revision-date?

en: Revert content shared among translations
nl: Inhoud terugzetten die gedeeld wordt tussen vertalingen

en: Media name
nl: Medianaam

en: Revision create time
nl: Versie aanmaaktijdstip

en: List Activity entities
nl: Lijst met activiteiten

en: Create new Activity entities
nl: Nieuwe activiteiten aanmaken

en: Administer Activity entities
nl: Activiteiten beheren

en: Allow to access the administration form to configure Activity entities.
nl: Geef toegang tot het formulier om activiteiten in te stellen.

en: Delete Activity entities
nl: Activiteiten verwijderen

en: Edit Activity entities
nl: Activiteiten bewerken

en: View unpublished Activity entities
nl: Ongepubliceerde activiteiten bekijken

en: A boolean indicating whether the Activity is published.
nl: Een boolean om aan te geven of een activiteit gepubliceerd is.

en: Adds opigno module entity to groups .
nl: Voegt Opigno-entiteit 'module' toe aan groepen.

en: Access the Activity overview page
nl: Toegang tot de activiteitsoverzichtspagina

en: View published Activity entities
nl: Bekijk gepubliceerde activiteiten

en: Activities bank
nl: Activiteitenbank
