Opigno module (8.x-1.1) - en to fi translation catalogue (89 entries)

en: Next
fi: Seuraava

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Description
fi: Kuvaus

en: Action
fi: Toiminto

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Back
fi: Takaisin

en: Label
fi: Tunnus

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: View
fi: Näytä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Created
fi: Luotu

en: Question
fi: Kysymys

en: Answer
fi: Vastaa

en: All
fi: Kaikki

en: Module
fi: Moduuli

en: Score
fi: Tulos

en: Published
fi: Julkaistu

en: Revisions
fi: Versiot

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Authored on
fi: Luotu

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Result
fi: Tulos

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Choice
fi: Vaihtoehto

en: Slide
fi: Liu'uta

en: Reference
fi: Viittaus

en: Results
fi: Tulokset

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Finished
fi: Valmis

en: Apply
fi: Käytä

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Package
fi: Pakkaus

en: Feedback
fi: Palaute

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Started
fi: Aloitettu

en: pixels
fi: pikseliä

en: Uses
fi: Käyttää

en: Default image
fi: Oletuskuva

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: File upload
fi: Tiedoston lataus

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Random order
fi: Satunnainen järjestys

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Max score
fi: Maksimipisteet

en: Revision log message
fi: Version viesti

en: The best
fi: Paras

en: The newest
fi: Uusin

en: Upload a new file
fi: Lataa uusi tiedosto

en: Master
fi: Isäntä

en: Briefly describe the changes you have made.
fi: Kuvaa lyhyesti tekemäsi muutokset.

en: The time that the current revision was created.
fi: Ajankohta jolloin nykyistä versiota muokattiin.

en: The user ID of the author of the current revision.
fi: Tämänhetkisen version kirjoittajan ID.

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username

en: Revision create time
fi: Version luontiaika
