Opigno module (8.x-1.10) - en to is translation catalogue (53 entries)

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Submit
is: Lat inn

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: List
is: Listi

en: Actions
is: Gerðir

en: Description
is: Lýsing

en: more
is: meira

en: Edit
is: Broyt

en: Date
is: Dagfesting

en: Reset
is: Tómstilla

en: Weight
is: Vekt

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Import
is: Flyt inn

en: Export
is: Flyt út

en: Default
is: Standard

en: View
is: Vís

en: Upload
is: Uppsending

en: User
is: Brúkari

en: Created
is: Stovnað

en: Question
is: Spurningur

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Leiklutir

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Revisions
is: Útgávur

en: Last access
is: Seinasta atgongd

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Unlimited
is: Óavmarkað

en: Role
is: Leiklutur

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Member for
is: Limur í

en: Revert
is: Vend aftur

en: Choice
is: Val

en: Blocked
is: Sperrað

en: Results
is: Úrslit

en: Revisions for %title
is: Útgávur av %title

en: Revision
is: Útgáva

en: Revision of %title from %date
is: Útgáva %title frá %date

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Finished
is: Liðugt

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
is: Er tað heilt vist at tú vilt venda aftur til útgávuna frá %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
is: Er tað heilt vist at tú vilt strika útgávuna frá %revision-date?

en: Machine name
is: Maskinnavn

en: About
is: Um

en: Copy of the revision from %date.
is: Avrit av útgávuni frá %date.
