Opigno module (8.x-1.10) - en to uk translation catalogue (153 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Groups
uk: Групи

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: more
uk: ще

en: Action
uk: Дія

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Back
uk: Назад

en: Label
uk: Мітка

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: View
uk: Перегляд

en: User Name
uk: Ім'я користувача

en: Upload
uk: Викласти

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Question
uk: Питання

en: Answer
uk: Відповідь

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Page
uk: Сторінка

en: Module
uk: Модуль

en: Roles
uk: Ролі

en: Score
uk: Вага

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Group ID
uk: ID групи

en: Revisions
uk: Редакції

en: Last access
uk: Останній доступ

en: N/A
uk: Н/Д

en: Authored by
uk: Автор

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: home
uk: головна

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Desc
uk: Спад

en: Owner
uk: Власник

en: Role
uk: Роль

en: Class
uk: Клас

en: Provider
uk: Постачальник

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: See Results
uk: Переглянути результати

en: Result
uk: Результат

en: Manual
uk: Вручну

en: Member for
uk: Зареєстрований вже

en: Activity
uk: Активність

en: Revert
uk: Відновити

en: Choice
uk: Вибір

en: Slide
uk: Сковзання

en: People
uk: Люди

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Reference
uk: Посилання

en: Results
uk: Результати

en: Video
uk: Відео

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Changed
uk: Змінено

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Finished
uk: Завершено

en: Questions
uk: Питання

en: Apply
uk: Застосувати

en: Select
uk: Вибір

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Package
uk: Пакунок

en: Feedback
uk: Зворотній зв'язок

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Started
uk: Запущено

en: Answers
uk: Відповіді

en: Activities
uk: Діяльності

en: pixels
uk: пікселів

en: Uses
uk: Використання

en: Default image
uk: Базове зображення

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: File upload
uk: Відвантаження файлів

en: Course
uk: Курс

en: Correct
uk: Виправити

en: Backwards navigation
uk: Зворотна навігація

en: Availability options
uk: Настроювання часу доступу

en: Correct Answer
uk: Правильна відповідь

en: Correct answer
uk: Правильна відповідь

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Module Name
uk: Назва Модулю

en: Random order
uk: Випадковий порядок

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Minimum score
uk: Мінімальна оцінка

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: No people available.
uk: Люди відсутні.

en: Find and manage people interacting with your site.
uk: Пошук людей, які взаємодіють з сайтом, і керування ними.

en: Upload a new file
uk: Відвантажити новий файл

en: Media browser
uk: Медіа-оглядач

en: Taking options
uk: Параметри проходження тесту

en: Bulk update
uk: Масове оновлення

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
uk: Керування обліковими записами, ролями та повноваженнями.

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Groups list
uk: Список груп

en: Training
uk: Тренування

en: Your answer
uk: Ваша відповідь

en: Revision user
uk: Користувач редакції

en: Briefly describe the changes you have made.
uk: Коротко опишіть внесені зміни.

en: Interactive content
uk: Інтерактивний вміст

en: The time that the current revision was created.
uk: Час, коли була створена поточна редакція.

en: The user ID of the author of the current revision.
uk: ID користувача автора поточної редакції.

en: Always available
uk: Завжди доступний

en: Open date
uk: Дата відкриття

en: Close date
uk: Дата закриття

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах

en: Name or email contains
uk: Ім'я чи електронна адреса містять

en: Media name
uk: Назва медіа

en: Select entities
uk: Виберіть об'єкти

en: Revision create time
uk: Час створення редакції
