Opigno module (8.x-1.11) - en to sv translation catalogue (134 entries)

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Groups
sv: Grupper

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Description
sv: Beskrivning

en: more
sv: mer

en: Action
sv: Åtgärd

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: Weight
sv: Vikt

en: Image
sv: Bild

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Back
sv: Tillbaka

en: Label
sv: Etikett

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: Default
sv: Förvald

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: View
sv: Visa

en: link
sv: länk

en: User Name
sv: Användarnamn

en: Upload
sv: Ladda upp

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: Question
sv: Fråga

en: Answer
sv: Svar

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Page
sv: Sida

en: Module
sv: Modul

en: Roles
sv: Roller

en: Score
sv: Poäng

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Group ID
sv: Grupp-ID

en: Revisions
sv: Versioner

en: Last access
sv: Senast åtkomst

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Authored by
sv: Författad av

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Desc
sv: Fallande

en: Owner
sv: Ägare

en: Role
sv: Roll

en: Class
sv: Klass

en: Provider
sv: Leverantör

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Result
sv: Resultat

en: Manual
sv: Manuell

en: Member for
sv: Medlem i

en: Activity
sv: Aktivitet

en: Revert
sv: Återställ

en: Choice
sv: Alternativ

en: Slide
sv: Glida

en: People
sv: Personer

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Reference
sv: Referens

en: Results
sv: Resultat

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: Changed
sv: Ändrad

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Automatic
sv: Automatisk

en: Finished
sv: Avslutat

en: Questions
sv: Frågor

en: Apply
sv: Applicera

en: Select
sv: Välj

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Package
sv: Paket

en: Feedback
sv: Respons

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Started
sv: Startade

en: Answers
sv: Svar

en: Activities
sv: Aktiviteter

en: pixels
sv: pixlar

en: Uses
sv: Använder

en: Default image
sv: Standardbild

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: File upload
sv: Uppladdning av fil

en: Correct
sv: Rätt

en: Backwards navigation
sv: Bakåtnavigering

en: Availability options
sv: Tillgängliga alternativ

en: Correct Answer
sv: Rätt svar

en: Correct answer
sv: Rätt svar

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Max score
sv: Maximal poäng

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Revision log message
sv: Loggmeddelande för versionshantering

en: No people available.
sv: Inga personer tillgängliga.

en: Find and manage people interacting with your site.
sv: Hitta och hantera personer som använder din webbplats.

en: Are you sure you want to revert the revision?
sv: Är du säker på att du vill återställa versionen?

en: Are you sure you want to delete the revision?
sv: Är du säker på att du vill ta bort versionen?

en: Bulk update
sv: Massuppdatera

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
sv: Hantera användarkonton, roller och behörigheter.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Revision user
sv: Användare för version

en: Briefly describe the changes you have made.
sv: Beskriv kortfattat de ändringar du har gjort.

en: The time that the current revision was created.
sv: Tidpunkten då den aktuella versionen skapades.

en: The user ID of the author of the current revision.
sv: Användar-ID till författaren av den aktuella versionen.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Name or email contains
sv: Namn eller e-post innehåller

en: Media name
sv: Medianamn

en: Revision create time
sv: Tid för skapande av version
