Opigno module (8.x-1.6) - en to da translation catalogue (110 entries)

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Groups
da: Grupper

en: Author
da: Forfatter

en: Actions
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Action
da: Handling

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Back
da: Tilbage

en: Label
da: Etiket

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: View
da: Vis

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Question
da: Spørgsmål

en: Answer
da: Svar

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Module
da: Modul

en: Score
da: Karakter

en: Published
da: Udgivet

en: Group ID
da: Gruppe ID

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: home
da: hjem

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Desc
da: Faldende

en: Owner
da: Ejer

en: Provider
da: Udbyder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Result
da: Resultat

en: Manual
da: Manuel

en: Activity
da: Aktivitet

en: Revert
da: Gendan

en: Choice
da: Valgmulighed

en: Results
da: Resultater

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Changed
da: Ændret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Automatic
da: Automatisk

en: Finished
da: Færdig

en: Questions
da: Spørgsmål

en: Apply
da: Udfør

en: Select
da: Vælg

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Package
da: Pakke

en: Feedback
da: Tilbagemelding

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Started
da: Startet

en: Answers
da: Svar

en: Activities
da: Aktiviteter

en: pixels
da: pixel

en: Uses
da: Bruger

en: Default image
da: Standardbillede

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: File upload
da: Fil upload

en: Backwards navigation
da: Mulighed for at navigere baglæns

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Module Name
da: Modulnavn

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Upload a new file
da: Upload en ny fil

en: Media browser
da: Mediebrowser

en: Allowed number of attempts
da: Tilladte antal forsøg

en: Asc
da: Stigende

en: Add Activity
da: Tilføj aktivitet

en: Revision user
da: Revidér bruger

en: Briefly describe the changes you have made.
da: Giv en kort beskrivelse af dine ændringer.

en: The time that the current revision was created.
da: Tidspunktet hvor den aktuelle version blev opdateret.

en: The user ID of the author of the current revision.
da: Bruger-IDet på forfatteren af den aktuelle version.

en: Open date
da: Åbningsdato

en: Close date
da: Lukningsdato

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser

en: Revision create time
da: Revidering oprettet
