Opigno module (8.x-1.6) - en to oc translation catalogue (69 entries)

en: Next
oc: Seguent

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Groups
oc: Gropes

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Actions
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Action
oc: Accion

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Module
oc: Modul

en: Score
oc: Marca

en: Published
oc: Publicat

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Owner
oc: Proprietari

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Activity
oc: Activitat

en: Revert
oc: Restablir

en: Choice
oc: Causida

en: Results
oc: Resultats

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Finished
oc: Fin de l'installacion

en: Apply
oc: Aplicar

en: Select
oc: Seleccionar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Activities
oc: Activitats

en: pixels
oc: pixèls

en: Uses
oc: Usatges

en: Default image
oc: Image per defaut

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: Master
oc: Maître
