Opigno module (8.x-1.8) - en to ast translation catalogue (53 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: List
ast: Llista

en: Actions
ast: Aiciones

en: Description
ast: Descripción

en: more
ast: más

en: File
ast: Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Reset
ast: Reafitar

en: Weight
ast: Pesu

en: Image
ast: Imaxe

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Import
ast: Importar

en: Export
ast: Esportar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Default
ast: Predefiníu

en: Summary
ast: Resume

en: View
ast: Vista

en: Upload
ast: Xubir

en: User
ast: Usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Question
ast: Entruga

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Page
ast: Páxina

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Revisions
ast: Revisiones

en: Last access
ast: Accesu últimu

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: Unlimited
ast: Ilimitáu

en: Owner
ast: Dueñu

en: Role
ast: Rol

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Member for
ast: Miembru hai

en: Revert
ast: Desfacer

en: Choice
ast: Esbilla

en: People
ast: Xente

en: Blocked
ast: Torgáu

en: Results
ast: Resultaos

en: Revisions for %title
ast: Revisiones pa %title

en: Revision
ast: Revisión

en: Finished
ast: Completáu
