Opigno Moxtra (3.0.0-beta3) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Download
fr: Téléchargement

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Members
fr: Membres

en: Default image
fr: Image par défaut

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Attendance
fr: Participation

en: Attended
fr: A participé

en: Take
fr: Lancer le quiz

en: Meeting
fr: Réunion

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Training
fr: Formation

en: Collaborative Workspace
fr: Espace de travail collaboratif

en: Enter a user’s name or email
fr: Saisir un nom d'utilisateur ou une adresse de courriel

en: Related training
fr: Formation associée

en: Related calendar event
fr: Évènement de calendrier associé

en: mm/dd/yyyy
fr: mm/jj/aaaa

en: Binder ID
fr: Identifiant (ID) du binder
