Opigno notifications (3.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: User
de: Benutzer

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Url
de: URL

en: Desc
de: Absteigend

en: Notifications
de: Benachrichtigungen

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: ‹ Previous
de: ‹ Vorherige Seite

en: Next ›
de: Nächste Seite ›

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: Notification
de: Benachrichtigung

en: Creation time
de: Erstellungszeitpunkt

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Load more
de: Mehr laden

en: Notification List
de: Benachrichtigungsliste

en: View opigno notification
de: Opigno-Benachrichtigung anzeigen

en: Add opigno notification
de: Opigno-Benachrichtigung hinzufpgen

en: Edit opigno notification
de: Opigno-Benachrichtigung bearbeiten

en: Delete opigno notification
de: Opigno-Benachrichtigung löschen

en: Administer opigno notification
de: Opigno-Benachrichtigung verwalten

en: The ID of the OpignoNotification entity.
de: Die ID der Opigno-Benachrichtigungsentität

en: The UUID of the OpignoNotification entity.
de: Die UUID der Opigno-Benachrichtigungsentität

en: The creation time of the notification.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Benachrichtigung.

en: The user ID of the notification receiver.
de: Die Benutzer-ID des Empfängers der Benachrichtigung.

en: The message of the notification.
de: Die Nachricht der Benachrichtigung.

en: Has Read
de: Hat gelesen

en: The status of the notification.
de: Der Status der Benachrichtigung.

en: Opigno Notification
de: Opigno-Benachrichtigung

en: Opigno Notifications
de: Opigno-Benachrichtigungen

en: Unread Notifications
de: Ungelesene Benachrichtigungen

en: Dashboard - Unread Notifications
de: Dashboard - Ungelesene Benachrichtigungen

en: Marked as read
de: Als gelesen gekennzeichnet

en: Opigno notification.
de: Opigno-Benachrichtigung.
