Opigno Poll (1.0.0) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: View
bn: প্রদর্শন

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Unlimited
bn: অসীম

en: 1 vote | @count votes
bn[0]: 1 টি ভোট
bn[1]: @count টি ভোট

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ
