Opigno Poll (1.0.0) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Yes
da: Ja

en: Edit
da: Redigér

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: View
da: Vis

en: View results
da: Vis resultater

en: Created
da: Oprettet

en: Question
da: Spørgsmål

en: Active
da: Aktiv

en: Published
da: Udgivet

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Sticky at top of lists
da: Klæbrig

en: Vote
da: Stem

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Other
da: Anden

en: Choices
da: Valgmuligheder

en: 1 vote | @count votes
da[0]: 1 stemme
da[1]: @count stemmer

en: Votes
da: Stemmer

en: Choice
da: Valgmulighed

en: Results
da: Resultater

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
da: Opret afstemninger om forskellige emner.

en: Language code
da: Sprogkode

en: About
da: Om

en: Created timestamp
da: Timestamp for oprettelse

en: Uses
da: Bruger

en: Total votes: @votes
da: Antal stemmer: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
da: Du havde ikke markeret en valgmulighed, så din stemme blev ikke registreret.

en: Delete items
da: Slet elementer

en: Your vote was cancelled.
da: Din stemme blev annulleret.

en: Edit @label
da: Redigér @label

en: Language (fr, en, ...)
da: Sprog (fr, en, …)

en: Modified timestamp
da: Modificeret timestamp

en: Lists (Views)
da: Lister (Views)

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette alle elementer fra feedet %feed?

en: Node authored by (uid)
da: Skrevet af (uid)
