Opigno Poll (1.0.0) - en to hu translation catalogue (43 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Yes
hu: Igen

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: View
hu: Megtekintés

en: n/a
hu: n. a.

en: Created
hu: Létrehozva

en: Question
hu: Kérdés

en: Active
hu: Aktív

en: Published
hu: Közzétéve

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: Vote
hu: Szavazat

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Other
hu: Egyéb

en: N
hu: É

en: Choices
hu: Választások

en: 1 vote | @count votes
hu[0]: 1 szavazat
hu[1]: @count szavazat

en: Votes
hu: Szavazatok

en: Choice
hu: Lehetőség

en: Results
hu: Eredmények

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
hu: Egyszerű szavazások lebonyolítását teszi lehetővé.

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: About
hu: Leírás

en: Created timestamp
hu: Létrehozás időbélyege

en: Uses
hu: Használat

en: Total votes: @votes
hu: Összes szavazat: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
hu: A szavazat nem rögzíthető, mert egy lehetőség sem volt kiválasztva.

en: Delete items
hu: Elemek törlése

en: Your vote was cancelled.
hu: A szavazat vissza lett vonva.

en: Edit @label
hu: @label szerkesztése

en: Language (fr, en, ...)
hu: Nyelv (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
hu: Módosított időbélyeg

en: Lists (Views)
hu: Listák (Nézetek)

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
hu: %feed csatornából az összes elem biztosan törölhető?

en: Node authored by (uid)
hu: Tartalom szerzője (uid)

en: Cancel own vote
hu: Saját szavazat törlése

en: There are no settings yet.
hu: Még nincsenek beállítások.
