Opigno Poll (1.0.0) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Yes
id: Ya

en: Node ID
id: ID Node

en: View
id: Lihat

en: n/a
id: t/t

en: Created
id: Dibuat

en: Question
id: Pertanyaan

en: Active
id: Aktif

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Sticky at top of lists
id: Lekatkan di atas daftar

en: Vote
id: Pilih

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Other
id: Lainnya

en: Choices
id: Pilihan

en: 1 vote | @count votes
id[0]: 1 suara
id[1]: @count suara

en: Votes
id: Suara

en: Choice
id: Pilihan

en: Results
id: Hasil

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
id: Membolehkan situs anda menjadi sarana jajak pendapat berbagai topik.

en: Language code
id: Kode bahasa

en: About
id: Tentang

en: Created timestamp
id: Tanda waktu pembuatan

en: Uses
id: Penggunaan

en: Total votes: @votes
id: Total suara: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
id: Suara anda tidak bisa dihitung karena anda belum mengisi pilihan.

en: Delete items
id: Hapus item

en: Your vote was cancelled.
id: Suara anda telah dibatalkan.

en: Language (fr, en, ...)
id: Bahasa (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
id: Timestamp yang dimodifikasi

en: Lists (Views)
id: Daftar (View)

en: Node authored by (uid)
id: Node yang ditulis oleh (uid)
