Opigno Poll (1.0.0) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Yes
pt: Sim

en: Edit
pt: Editar

en: Node ID
pt: ID do nó

en: View
pt: Mostrar

en: n/a
pt: não disponível

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Sticky at top of lists
pt: Destacado no topo das listas

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Other
pt: Outro

en: Language code
pt: Código de idioma

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Delete items
pt: Eliminar items.

en: Language (fr, en, ...)
pt: Idioma (fr, en, ...)

en: Lists (Views)
pt: Listas (Views)

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
pt: Tem a certeza que quer remover todos os itens do feed %feed?
