Opigno Poll (1.0.0) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Yes
tr: Evet

en: Edit
tr: Düzenle

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Question
tr: Soru

en: Active
tr: Etkin

en: Published
tr: Yayında

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Sticky at top of lists
tr: Listelerin üzerinde kalıcı

en: Choice ID
tr: Seçim ID'si

en: Vote
tr: Oy ver

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Other
tr: Diğer

en: N
tr: K

en: Choices
tr: Seçenekler

en: 1 vote | @count votes
tr[0]: 1 oy
tr[1]: @count oy

en: Votes
tr: Oylar

en: Choice
tr: Seçenek

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
tr: Çoktan seçmeli sorular oluşturarak, kullanıcılarınızın çeşitli konularda oy kullanmasını sağlar.

en: Language code
tr: Dil kodu

en: About
tr: Hakkında

en: Created timestamp
tr: Zaman damgası oluşturuldu

en: Uses
tr: Kullanım

en: Total votes: @votes
tr: Toplam oy: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
tr: Herhangi bir seçenek belirtmediğiniz için oyunuz kaydedilmedi.

en: Delete items
tr: Öğeleri sil

en: Your vote was cancelled.
tr: Oyunuz iptal edildi.

en: Edit @label
tr: @label düzenle

en: Language (fr, en, ...)
tr: Dil (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
tr: Zaman damgası değiştirildi

en: Lists (Views)
tr: Listeler (Görünümler)

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
tr: %feed beslemesinden tüm öğeleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Node authored by (uid)
tr: Düğümü yazan (uid)
