Opigno Poll (1.0.0) - en to ug translation catalogue (20 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Sticky at top of lists
ug: چوققىلاش

en: Vote
ug: بېلەت تاشلاش

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Other
ug: باشقا

en: Choices
ug: تاللاشلار

en: Choice
ug: تاللاش

en: Results
ug: نەتىجە

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
ug: بېكەت كۆپ تاللاش سۇئاللىرى شەكلىدە ئوخشاش بولمىغان تېمىلارنىڭ راي سىناش نەتىجىسىگە ئېرىشەلەيدۇ.

en: Language code
ug: تىل كودى

en: About
ug: ھەققىدە

en: Uses
ug: ئىشلىتىش
