Opigno Poll (1.0.0) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Yes
uk: Так

en: Edit
uk: Редагувати

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: View
uk: Перегляд

en: n/a
uk: н/д

en: Created
uk: Створено

en: Question
uk: Питання

en: Active
uk: Активно

en: Published
uk: Опубліковано

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Sticky at top of lists
uk: Прикріплено зверху списків

en: Choice ID
uk: ID вибору

en: Vote
uk: Голосувати

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Other
uk: Інше

en: N
uk: Н

en: Choices
uk: Варіанти

en: 1 vote | @count votes
uk[0]: @count голос
uk[1]: @count голоса
uk[2]: @count голосів

en: Votes
uk: Голоси

en: Choice
uk: Вибір

en: Results
uk: Результати

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
uk: Дозволяє проводити на сайті опитування на різні теми у вигляді запитання із кількома варіантами відповідей.

en: Language code
uk: Код мови

en: About
uk: Про модуль

en: Created timestamp
uk: Час створення

en: Uses
uk: Використання

en: Total votes: @votes
uk: Загальна кількість голосів: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
uk: Ваш голос не може бути врахований, тому що ви не вибрали жоден з варіантів.

en: Your vote has been recorded.
uk: Ваш голос було зараховано.

en: Delete items
uk: Видалити елементи

en: Your vote was cancelled.
uk: Ваш голос скасовано.

en: Edit @label
uk: Редагувати @label

en: Language (fr, en, ...)
uk: Мова (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
uk: Час зміни

en: Lists (Views)
uk: Списки (Види)

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити усі елементи з цього потоку %feed?

en: Node authored by (uid)
uk: Матеріал(ноду) створено (uid)
