Opigno Poll (1.0.1) - en to el translation catalogue (37 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Yes
el: Ναι

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: View
el: Προβολή

en: n/a
el: δ/υ

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Question
el: Ερώτηση

en: Active
el: Ενεργό

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Καρφιτσωμένο στην κορυφή στις λίστες

en: Vote
el: Ψήφος

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Other
el: Άλλο

en: N
el: Β

en: Choices
el: Επιλογές

en: 1 vote | @count votes
el[0]: 1 ψήφος
el[1]: @count ψήφοι

en: Votes
el: Ψήφοι

en: Choice
el: Επιλογή

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
el: Επιτρέπει στον ιστοτόπο σας να διεξάγει ψηφοφορίες σε διάφορα θέματα με τη μορφή ερωτήσεων πολλαπλής επιλογής.

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: About
el: Περί

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Total votes: @votes
el: Σύνολο ψήφων: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
el: Η ψήφος σας δεν καταγράφηκε γιατί δεν κάνατε καμία επιλογή.

en: Delete items
el: Διαγραφή αντικειμένων

en: Your vote was cancelled.
el: Η ψήφος σας ακυρώθηκε.

en: Language (fr, en, ...)
el: Γλώσσα (fr, en, ...)

en: Lists (Views)
el: Λίστες (Views)

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
el: Θέλετε να διαγραφούν όλα τα αντικείμενα από τη ροή %feed;
