Opigno Poll (1.0.1) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Yes
hi: हाँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: View
hi: देखें

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Created
hi: निर्मित

en: Question
hi: सवाल

en: Active
hi: सक्रिय

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Sticky at top of lists
hi: सूची के शीर्ष पर स्टिकी

en: Vote
hi: मतदान करें

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Other
hi: अन्य

en: Choices
hi: विकल्प

en: 1 vote | @count votes
hi[0]: १ मत
hi[1]: @count मत

en: Votes
hi: मत

en: Choice
hi: विकल्प

en: Results
hi: परिणाम

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
hi: विविध विकल्पीय प्रश्न के द्वारा आपकी साइट को विभिन्न विषयों में मत बटोरने की अनुमति देता हॅ।

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Total votes: @votes
hi: कुल मत: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
hi: आपने कोई विकल्प चुना ही नहीं इसलिए आपका मत दर्ज नहीं हुआ।

en: Delete items
hi: आइटम हटाएं

en: UUID
hi: युयुआइङी
