Opigno Poll (1.0.1) - en to is translation catalogue (28 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Yes
is: Já

en: Edit
is: Breyta

en: Node ID
is: Auðkenni nóðu

en: View
is: Skoða

en: n/a
is: á ekki við

en: View results
is: Skoða niðurstöður

en: Created
is: Stofnað

en: Question
is: Spurning

en: Active
is: Virkt

en: Published
is: Birt

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Sticky at top of lists
is: Alltaf efst á listum

en: Vote
is: Kjósa

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: 1 vote | @count votes
is[0]: 1 atkvæði
is[1]: @count atkvæði

en: Votes
is: Atkvæði

en: Choice
is: Valkostur

en: Results
is: Niðurstöður

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
is: Leyfir uppsetningu kannana á vefnum þínum í formi krossaspurninga.

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: About
is: Um

en: Total votes: @votes
is: Samtals @votes atkvæði
