Opigno Poll (1.0.1) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Node ID
it: ID del nodo

en: View
it: Visualizza

en: n/a
it: n/d

en: Created
it: Creato

en: Question
it: Domanda

en: Active
it: Attivo

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Sticky at top of lists
it: Sempre in cima agli elenchi

en: Vote
it: Vota

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Other
it: Altro

en: Choices
it: Scelte

en: 1 vote | @count votes
it[0]: 1 voto
it[1]: @count voti

en: Votes
it: Voti

en: Choice
it: Scelta

en: Results
it: Risultati

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
it: Permette al tuo sito di raccogliere i voti su vari argomenti sotto forma di domande a scelta multipla.

en: Language code
it: Codice della lingua

en: About
it: Informazioni

en: Created timestamp
it: Data e ora creazione

en: Uses
it: Usa

en: Total votes: @votes
it: Voti totali: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
it: Il tuo voto non può essere registrato perché non hai selezionato nessuna delle risposte.

en: Delete items
it: Cancella elementi

en: Your vote was cancelled.
it: Il tuo voto è stato annullato.

en: Language (fr, en, ...)
it: Lingua (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
it: Data e ora modifica

en: Lists (Views)
it: Elenchi (Viste)

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
it: Sei sicuro di voler eliminare tutte le voci del feed %feed?

en: Node authored by (uid)
it: Nodo creato da (uid)
