Opigno Poll (1.0.1) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Yes
nl: Ja

en: Edit
nl: Bewerken

en: Node ID
nl: Node-ID

en: View
nl: Weergeven

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: View results
nl: Resultaten bekijken

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Question
nl: Vraag

en: Active
nl: Actief

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Sticky at top of lists
nl: Vastgeplakt bovenaan de lijst

en: Choice ID
nl: Keuze-ID

en: Vote
nl: Stemmen

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Other
nl: Andere

en: Choices
nl: Keuzen

en: 1 vote | @count votes
nl[0]: 1 stem
nl[1]: @count stemmen

en: Votes
nl: Stemmen

en: Choice
nl: Keuze

en: Results
nl: Resultaten

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
nl: Maakt het stemmen op enquêtes over verschillende onderwerpen mogelijk in de vorm van meerkeuzevragen.

en: Language code
nl: Taalcode

en: About
nl: Over

en: Created timestamp
nl: Tijdstip van aanmaken

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Total votes: @votes
nl: Totaal aantal stemmen: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
nl: Uw stem kan niet geregistreerd worden omdat u geen geldige keuze heeft gemaakt.

en: Your vote has been recorded.
nl: Uw stem is geregistreerd

en: Delete items
nl: Items verwijderen

en: Your vote was cancelled.
nl: Uw stem is geannuleerd.

en: Edit @label
nl: @label bewerken

en: Language (fr, en, ...)
nl: Taal (fr, en, ...)

en: Delete form
nl: Formulier verwijderen

en: Modified timestamp
nl: Tijdstip aangepast

en: Lists (Views)
nl: Lijsten (Overzichten)

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
nl: Weet u zeker dat u alle items van de feed %feed wilt verwijderen?

en: Node authored by (uid)
nl: Node geschreven door (uid)

en: Cancel own vote
nl: Annuleer eigen stem

en: Delete vote
nl: Stem verwijderen

en: Allow anonymous votes
nl: Anoniem stemmen toestaan

en: A flag indicating whether anonymous users are allowed to vote.
nl: Geeft aan dat anonieme gebruikers mogen stemmen.

en: Allow cancel votes
nl: Stemmen annuleren toestaan

en: A flag indicating whether users may cancel their vote.
nl: Geeft aan dat gebruikers hun stem mogen annuleren.

en: A flag indicating whether users may see the results before voting.
nl: Geeft aan dat gebruikers de resultaten mogen bekijken nog voordat zij stemmen.

en: Cancel vote
nl: Stem annuleren

en: There are no settings yet.
nl: Er zijn nog geen instellingen.

en: * Deleting a choice will delete the votes on it!
nl: * Als een keuze wordt verwijderd worden ook de stemmen hierop verwijderd!

en: Vote form/Results
nl: Stemformulier/Resultaten
