Opigno social (3.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Group
id: Grup

en: Author
id: Penulis

en: Read more
id: Selengkapnya

en: On
id: Pada

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Search
id: Pencarian

en: Feed
id: Umpan

en: Back
id: Kembali

en: Preview
id: Pratinjau

en: Text
id: Teks

en: User ID
id: ID Pengguna

en: All
id: Semua

en: Post
id: Pos

en: Block
id: Blok

en: Off
id: Matikan

en: Comment
id: Komentar

en: Owner
id: Pemilik

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Close
id: Tutup

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Pending
id: Tertunda

en: Posts
id: Pos

en: Completed
id: Selesai

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: 1 comment | @count comments
id[0]: 1 komentar
id[1]: @count komentar

en: Offset
id: Letak

en: Post date
id: Tanggal posting

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Select any filter and click on Apply to see results
id: Pilih filter dan klik Apply untuk melihat hasilnya

en: Asc
id: Urutan turun
