Opigno social (3.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Group
hi: समूह

en: Author
hi: लेखक

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Feed
hi: फ़ीड

en: Back
hi: वापस

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Text
hi: लेख

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: All
hi: सभी

en: Post
hi: पोस्ट

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Desc
hi: अवरोही

en: Close
hi: बंद करे

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: 1 comment | @count comments
hi[0]: १ टिप्पणी
hi[1]: @count टिप्पणियाँ

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
